Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření při letecké přepravě 03.10.2018 11:24:20
Dobry den, zijeme na Novem Zelande a z CR letame s detmi, poprve jsme leteli 4tydny po porodu, to jsem jeste o radiaci v letadle ani netusila.. jak to mohlo takove 4tydenni dite ovlivnit? Let trval cisteho casu 24hod (Praha - Soul; Soul - Auckland)
Druhy dotaz se tyka meho cerstveho zazitku z ktereho se stale nemohu vzpamatovat - 3 dny po porodu naseho dalsiho syna mu provedli rentgen bricha s podezrenim na zablokovana streva (opakujici se krev ve stolici). Pres me nalehani at provedou ultrazvuk rentgen provedli 2x za sebou na telicku 3denniho ditete, narozeneho v 38tydnu cisarskym rezem.. na pricinu neprisli a ja se stale nemuzu srovnat s tim ze rentgen byl provedeny zbytecne a navic rentgen bricha je silnejsi nez napr.plic. navic proveden 2x. nicim dite zezakryli, pry to nedelaji.. lekari me uklidnovali ze rtg delaji bezne i na detech predcasne narozenych..me to ale moc neuklidnuje :(. V CR by jiste uprednostnili ultrazvuk. Prosim jak rizikovou davku obdrzel? V podstate od porodu trpim strachem a hledam ruzne informace. Posledni dotaz - poskozeni z radiace se v tele kumuluje a kazdou dalsi davkou (napr.dalsim letanim) telu skodim je to tak? Nebo se da z poskozeni radiace po nejake dobe zregenerovat? Moc dekuji za odpoved, Alena
(Vložil(a): Alena Slovackova)
Dobrý den,

1/ Let na Nový Zeland z CR je zátěž v mikroSv, nemyslím si, že by ublížila miminku.
2/ rentgen břišní oblasti byl akutní indikací a ultrazvuk zřejmě nebyl pro lékaře správnou metodou vzhledem k diagnoze.
3/ neřešte a nehledejte žádné nepotvrzené informace, záření není natolik vysoké, aby Vaše děti ohrožovalo.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)