Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření při letecké přepravě 19.10.2017 12:51:53
Dobrý den, zajímalo by mě, zda je z hlediska ozáření bezpečné letět v 11. týdnu těhotenství z Prahy do Bangkoku (přes Helsinky) a zpět pak ve 14. týdnu těhotenství. Z odpovědí, které jsem našla výše, předpokládám, že ano, nicméně raději se ptám. Odhad dávky při letu mi na stránkách http://cesky.odz.ujf.cas.cz/home/vyzkum/kosmicke-zareni vychází 0,036 na jeden let Helsinky-Bangkok. Přiznám se, že moc nerozumím tomu, je-li to v těhotenství hodně nebo málo a jak velký vliv má opakování letu za cca 14 dnů. Děkuji za vysvětlení.
(Vložil(a): Anna Topičová)
Dobrý den,

Dávka, kterou obdržíte během letu tak i zpět není pro plod nebezpečná. Předpokládám, že bude hluboko pod efektivní dávkou 1 mSv, což je dávka pro obyvatele dle legislativy.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)