Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření při letecké přepravě 22.06.2016 13:50:38
Dobrý den,
ráda bych se informovala na riziko pro 5,5 měsíce staré dítě při letu z Prahy do Melbourne a zpět v době od 11.8 -27.8. 2016? Co může ozáření způsobit? Jak velkým dávkám záření bude během letu vystavěno?
Velmi Děkuji Jana Vávrová
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Ozáření během letu z Prahy do Melbourne a zpět nemůže způsobit 5,5 měsíčnímu dítěti zdravotní obtíže. Odhad dávky je cca 220 mikroSv.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)