Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

vyšetření plic pomocí CT 08.03.2023 22:56:50
Dobrý den, čeká mě vyšetření plic pomocí CT a na internetu jsem se dočetla že se musí sundat vše kovové, mám v uchu piercing, jedná se o náušnici v horní části ucha, už zhruba 4 roky co nemůžu vyndat je z chirurgické oceli. Mám vyhledat odborníka co mi ho vytáhne nebo by to nemuselo vadit děkuji.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

v tomto vám nedáme jednoznačnou odpověď/radu, jak postupovat. Kovový předmět umístěný mimo oblast vyšetření by vadit neměl.
Ale může se stát, že pracoviště má jiné pokyny před vyšetřením. Nejlépe se dotázat na pracovišti, které bude vyšetření provádět.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)