Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Záření rtg 22.03.2022 09:40:36
Dobrý den,

byla jsem s dcerou na rentgenu a měla jsem ji při snímkování přidržet palec ruky.Zapomněla jsem si však sundat prstýnek (bílé zlato+zirkony a ještě tam je nějaký jiný kamínek).Držela jsem ji palec snímané ruky právě tou rukou, na které prstýnek mám.Je tedy možné,že prstýnek byl ve styku s přímým svazkem rtg.Mohu bez obav dál prstýnek nosit? Předpokládám,že žádné záření by neměl vydávat? Snad jsem dceři a sobě žádné zdravotní potíže,tím,že jsem ho měla na ruce a dotýkala jsem se přímo té její snímkováné ruky nepřivodila.Vim,že by se předměty neměly stávat radioaktivními,ale platí to pro všechny materiály? Někde jsem našla,že zirkonium se používá vzhledem ke své výborné absorbci rentgenové záření jako kontrastní látka.Nemohlo tedy v těch zirkonech a v tom jiném kamínku zůstat nějaké absorbované rtg záření? Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

prstýnek nevydává rtg záření.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)