Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ozáření předmětů RTG 06.09.2021 20:34:38
Na rentgenu se me sestra ptala, zda obsahuje sukne kovove prvky. Ja rekla, ze ne. Byl proveden rtg snimek. Doma jsem si vsimla, ze sukne kovovy prvek ma. Muze me to ohrozit? Muze obecne kovovy prvek ohrozit zdravi cloveka pri rentgenu( kov, zlato, bryle s magnetem...)?
Dale se chci zeptat, zda vadi, kdyz jsem byla minuly rok ve 3 mesicich rentgenovana 11x( zapal plic, autonehoda, pad z kola, zanet apod.)
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, kovové předměty při rtg nevadí, vaše rtg neohrozilo zdraví.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)