Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 17.12.2020 18:23:37
Dobrý den, byl jsem na ČT vyšetření hlavy a krku a při vyšetření mi byla na kořeni nosu (při zavřených očích v kontaktu s očními víčky) ponechána rouška, která v sobě měla drátek. Nemůže drátek v roušce způsobit nějaké zdravotní riziko, či újmu (napřed na oči z důvodu blízkosti či kontaktu)? Co se vlastně s daným kovem při takovém vyšetření děje (např. zahřívání, elektromagnetická indukce apod.)? Je tedy vliv kovu ve vyšetřované oblasti pouze na kvalitu snímku, nebo i vliv na pacienta (případně na zdraví, či lokalitu těla)? Resp. děje se z daným kovem něco vlivem záření, je při vyšetření nějak aktivní, vysílá, dělá
něco? Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

drátek v roušce nemůže způsobit žádnou zdravotní újmu, má vliv pouze na kvalitu snímku.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)