Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re rengen u zubare. 23.08.2020 23:37:12
Dobrý den, byla jsem u zubare a byl tam se mnou muj 5lety syn. Pan zubar mi rengenoval zub a se synem se schovali do místnosti vedle za zed. Místnosti mají mezi sebou okno které není nijak zavřené a chci se zeptat, jestli ten rengen mohl ublizit mému synovi. Rengen mohl být cca 2 m od mého syna (přes zeď). Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Pokud byla mezi Vámi a vaším synem zeď (během expozice jste na něj oknem neviděla), nebyl váš syn vůbec ozářen. Pokud bylo mezi vámi okno (viděla jste na něj), dávka, kterou dostal byla i tak kvůli vzdálenosti velmi malá, srovnatelná s ozářením z přírodních zdrojů záření, kterým jsme běžně vystaveni. Vašemu synovi rentgen nemohl ublížit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)