Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 23.05.2020 23:25:45
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, před 5 lety jsem přidržovala desku u rtg nohy koně, pan vet. mi dal zástěru ale neměla jsem zakryty krk a hlavu. světlo svítilo pouze na nohu, o 3 roky později mi zjistili nemocnou šž, mohlo dojít k ozáření nebo je to nesmysl. Popřípadě jakým způsobem se má dávat zástěra na rtg. Protože někdy ji dostanu a někdy vůbec ne. Předem děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

jak zákrok popisujete, nebyla jste v přímém svazku rtg záření. Onemocnění štítné žlázy nemohlo být způsobeno tímto ozářením.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)