Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 11.07.2019 08:48:11
Pekný deň,
včera som bola na OPG zubov. Pani, ktorá tam pracuje ma upozornila, že si mám dať dole z hlavy všetky kovové predmety. Vravela spm jej, že mám nadpájané vlasy, kde sa v spojoch nachádza kov..
Potom mi už len podala CD so slovami, že tie spoje kov neobsahujú, pretože by to bolo na snímku vidieť.
V zložení vlasových spojov je hlinník alebo meď. Tie nie je na rtg vidieť?
Ďakujem.
(Vložil(a): Michaela G.)
Dobrý den,

pokud nebyly spoje na snímku vidět, nezobrazily se tedy rentgenovým zářením, není důvod tomu nevěřit. Důležité je, zda byl přínosný OPG snímek z hlediska zubního.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)