Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 05.03.2019 21:58:42
Dobrý den, prosím o radu. Pracuji jako zaměstnanec v zubní ordinaci s OPG přístrojem, ktarý já obsluhuji. Zeď za kterou se schovávám je 30 cm silná klasická zeď bez olova, vzdálenost od OPG je asi 1 m. Je tato ochrana pro mě dostatečná nebo je potřeba zeď s olovem? Denně děláme několik snímků a mám obavy o své zdraví. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Lenka)
Dobrý den,

míra ochrany radiačních pracovníků, kteří zubní rtg obsluhují, závisí kromě jiného, na neužitečném záření. Jeho odhad nebo měření se provádí při instalaci rtg, při zkoušce dlouhodobé stability. Proto svůj dotaz směřujte na firmu, která toto prováděla. Ta Vám odpoví Váš dotaz kompetentně.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)