Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rtg ziarenie 25.02.2019 15:07:52
Dobry den prosim o odpoved na moju otazku.robili mi OPG 3x a RVG zubov 17x za pol roka.Pri kazdom RVG som si drzala v ustach ten maly snimkovac a na ruke som mala prsten aj naramok ,cize 17x .Chcem sa opytat,ci je taketo caste rontgenovanie ok ,nakolko je to podla mna vela a este,preco sa musia dat kovove f
Casti dole.Lebo ja som mala 17x pri drzani toho snimkovaca naramok na ruke.dakujem

(Vložil(a): Michaela Luknarova)
Dobrý den,

SÚJB neurčuje, kolik zubních snímků se může provést. Indikaci provádí zubní lékař a je na jeho rozhodnutí, kolik snímků pro ošetření zubů potřebuje. Předměty (kovové, zlaté,..) se sundávají na pokyn aplikujícího: ani do těchto postupů SÚJB nezasahuje, měly by být popsány v Národních radiologických standardech. Z pohledu SÚJB, radiační ochrany, by se "předměty" měly sundávat pokud brání diagnostické informaci.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)