Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 20.12.2018 11:27:20
Dobrý den. Byla jsem na rentgenu krční a hrudní páteře. Laborantka mě vyzvala ať si sundám řetízek a náušnice, což jsem také udělala. Zapomněla jsem však na to, že mám v uchu hodně jehlicek, jelikož chodím na akupunkturu a vždy si jehlicky v uchu do další návštěvy ponechávám.Chtěla jsem se zeptat, zda tyto jehlicky mohly nějak ovlivnit RTG snímek a jestli mě to mohlo nějak ohrozit? Dekuji.
(Vložil(a): Tereza Sikorova)
Dobrý den,

kvalitu rtg snímku posuzuje aplikující odborník či lékař. Vaše zdraví to nijak ohrozit nemůže.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)