Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 10.12.2018 10:41:42
Dobrý den, měla bych dva dotazy - byla jsem na rentgenovém snímku zubů, laborantka nepoužila žádné ochranné prvky (zástěra apod.). Nenapadlo mě se na ně zeptat/vyžádat si je. Poskytují se jen na vyžádání? Je důvod k obavám ze zdravotních rizik? Moje druhá otázka souvisí s tím, že přestože mě laborantka požádala, abych odstranila kovové předměty (náušnice apod.), zapomněla jsem si sundat stříbrný náramek. Nemůže to mít nějaký negativní dopad na zdravotní stav? Děkuji mockrát
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

odpovědi na Vaše dotazy:

Ad 1/
u intraorálního snímku není povinnost použít ochranné prostředky.

Ad 2/
Ne, nemůže.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)