Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 26.05.2018 07:13:43
Dobrý den, pracuji ve stomatologickém centru a asi půl roku obsluhuji rtg. Při snímkování jsem s pacientem v jedné místnosti, která je velká asi 1,5m x 3m, přes jednu podélnou stěnu místnosti je velké zrcadlo. Mezi mnou a pacientem je zavěšena otočná mezistěna ve výšce asi půl metru nad zemí, šířka mezistěny je 1m výška 1,5m tloušťka 2cm. Před deseti lety mi byly operovány zkřížené vazy v koleni, od té doby mám v koleni kovové části. Po operaci jsem neměla nikdy problém, avšak nyní mi bez jakékoliv vnější příčiny koleno oteklo, otok trvá asi měsíc. Po každém snímkování pacienta cítím v koleni bolestivý tlak. Má otok kolene souvislost s prováděním rtg pacientům? Děkuji vám za odpověď.
(Vložil(a): Veronika Novotná)
Dobrý den,

otok kolene není možné přičítat prováděním zubních rtg snímkům.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)