Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 07.04.2016 17:56:09
Dobrý den,
byla jsem na mamografu a zapomněla jsem si sundat brýle. Vím, že při normálním RPG to nevadí, ale prý je mamograf 30x silnější než obyčejný RPG. Mám se něčeho obávat?
(Vložil(a): Petra B.)
Dobrý den,

mamograf není 30x silnější než klasické rtg, liší se používané expoziční parametry (kV a mAs) a materiál ohniska rentgenky. V žádném případě nevadí, pokud jste při expozicích měla brýle, nemusíte se ničeho obávat.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)