Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Psychotesty 29.11.2012 17:05:48
Dobrý deň absolvoval som psychologické vyšetrenie v Mochovciach pre vstup do JE s výsledkom spôsobilý bez obmedzenia. Platnosť do 11/2015. Je možné, že musím toto vyšetrenie opakovať aj v ČR. Ak áno , za akých podmienok. V 11/2011 som absolvoval vyšetrenie v ČR platnosť 1 rok obmedzenie na I.O. Ďakujem
(Vložil(a): Anonym)
SÚJB stanovuje požadavky pouze pro pracovníky se zvláštní odbornou způsobilostí (ZOS) pro činosti definované vyhláškou č. 146/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Těm jsou na základě vykonaných zkoušek udělována oprávnění k příslušným činnostem. Součástí přihlášky ke zkoučce ZOS je také posudek o zdravotní a psychycké způsobilosti. Pro psychickou způsobilost pracovník se ZOS nesmí být posudek starší dvou let, což ovšem neznamená, že zaměstnavatel nemůže požadovat absolvování tzv. psychotestů v kratší lhůtě. Pro ostaní pracovníky stanovuje požadavky, a to i na psychickou způsobilost, zaměstnavatel podle toho, jakou činnost vykonávají. SÚJB neurčuje pracoviště, které psychotesty porovádí, jeho výběr záleží na zaměstnavateli, protože za splnění požadavků AZ zodpovídá provozovatel JZ.
(Za SÚJB: sujb)