Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Zkoušky odborné způsobilosti (ZOZ) 02.03.2021 14:50:00
Dobrý den,
v situaci že na zubním rentgenu snímkuje osoba jen se středním zdravotnickým vzděláním, stačí ji mít 6h kurz radiační ochrany? Případně je možné aby byla za rentgen zodpovědná? Nebo to musí už lékař či radiologický asistent?
Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

SÚJB nekontroluje vzdělání osoby snímkující, ale v rámci kontrolní činnosti kontroluje, zda registrant má ustanovenu, a při rentgenování přítomnu, osobu zajišťující radiační ochranu registranta a zda taková osoba se zúčastňuje kurzu radaiční ochrany.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)