Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani - zubní lékař 04.02.2013 15:14:39
Dobrý den, pracuji jako zubní lékařka a v ordinaci pracuji s intraorální rvg. Plánuji těhotenství, ale mám strach, abych plod zbytečně nevystavovala rtg záření(hlavně v období, kdy ještě nebudu vědět, že jsem těhotná).Během rentgenování jsem od pacienta ve vzdálenosti min. 3 metry a ještě se většinou postavím za sestru. Tato ochranná opatření by měla stačit ale i tak mám strach o budoucí plod. Nemělo by to být žádné riziko pro plod, že ano? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Odstup větší než 2 m od přístroje při provádění rtg je pro vaši ochranu dostatečný a riziko poškození plodu nehrozí. Budete-li pracovat po celou dobu těhotenství, můžete také sama použít ochrannou vestu, kterou poskytujete pacientům.
(Za SÚJB: sujb)