Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: práce na nukleární medicíně 28.01.2013 14:34:13
Dobrý den, pracuji na nukleární medicíně jako sestra. Mám na starosti aplikaci RF a vyšetřování na gama kameře a samozřejmě komunikaci s naaplikovanými pacienty. Nyní jsem zjistila, že jsem zhruba v 6. týdnu těhotenství a nechci být v pracovní neschoponosti. Je nějaká možnost zůstat na odd. kdybych byla jen v kartotéce a neaplikovala a nevyšetřovala? Bylo by to velké riziko pro plod? Děkuji za odpověď Skořepová
(Vložil(a): Lenka)
Pokud chcete pracovat, nebudete aplikovat RF a zaměstnavatel vám přidělí jinou práci, např. v kartotéce, nehrozí plodu téměř žádné riziko.
Těhotné ženy nejsou automaticky vyřazovány z rizika práce v ionizujícím záření, pokud je splněna legislativní povinnost dle § 23 odst. 2 vyhlášky č. 307/2012 Sb, ve znění pozdějších předpisů, že dávka plodu nepřekročí hodnotu 1 mSv po zbývající dobu těhotenství, a to zcela jistě ve vašem případě bude.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)