Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 12.10.2022 20:20:09
Dobrý den,
jsem RA pracovník na odděleni radioterapie.
Chtěla bych se zeptat, pokud bych měla potvrzenou graviditu, lze na tomto oddělení pracovat dále a lze vstupovat do místnosti, kde se nachází ozařovač?
Děkuji za odpověd
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,
Pro většinu těhotných žen je možné, aby i v těhotenství pokračovaly v práci, vstupovaly do místnosti s ozařovačem. Nicméně podmínky práce musí být upraveny tak, aby od doby oznámení těhotenství dávka na plod nepřekročila, po dobu těhotenství, 1mSv. Nejlepší bude, když to proberete se svou dohlížející osobou, která nejlépe zná podmínky na pracovišti.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)