Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Pobyt v cekarne oddeleni pro ozarovani v tehotenstvi 15.07.2022 13:24:26
Dobry den, jsem ve 27.tt a doprovazela jsem tatinka na oddeleni,kde probiha CT a ozarovani onko pacientu. Byla jsem pouze v cekarne, je v tomto pripade nejake riziko ozareni pro plod? Pripadne je nejake omezeni pro styk s osobou,ktera podstupuje lecbu ozarovanim?Predem.Dekuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pobyt v čekárně pro "onko pacienty" plod neohrozí. Jen v případě, pokud by se ozařování provádělo aplikací radiofarmak by byla stanovena pro ozařovanou osobu pravidla, která musí dodržovat (např. omezit styk s malými dětmi, těhotnými).

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)