Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 14.05.2022 18:04:30
Dobrý den,
pracuji jako technik na elektrofyziologickém sále, kde se využívá rtg záření. Přímo na sál vstupují ojediněle a vždy v ochranné zastere. Většinu času trávím ve vedlejší stíněné místnosti. Navíc se jedna o částečný úvazek, a tedy o 2 dny v týdnu. Aktuálně mám par dni od pozitivního tehotenskeho testu a jsem v 5. týdnu těhotenství. Tím pádem od gynekologa těhotenství zatím potvrzené nemám. Mám dvě otázky: Je možné počkat s oznámením nadřízenému do potvrzení těhotenství od lékaře? Je možné při dodržování předepsaných podmínek (při vstupu na sál se oblékat vesty/sukně) nadále pracovat, aniž bych ohrozila plod?
Předem dekuji za odpověď

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den

s oznámením těhotenství počkejte až do potvrzení od gynekologa. V práci pokračovat samozřejmě můžete, nicméně váš zaměstnavatel vám musí upravit pracovní podmínky k omezení ozáření plodu tak, aby po zbývající dobu těhotenství nebyla překročena efektivní dávka pro plod 1mSv.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)