Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 02.03.2022 16:48:56
Dobrý den, pracuji velmi krátce jako anesteziologická sestra na sále, kde se někdy při operacích používá rtg.V tomto případě samozřejmě používám ochrannou vestu.Snažím se otěhotnět.Pokud by se tak stalo,neublíží miminku,že jsem pracovala "pod rtg zářením" ještě,než jsem zjistila,že jsem těhotná? Musím zaměstnavateli oznámit, že mám v plánu otěhotnět nebo to stačí až po potvrzení těhotenství? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Vaše přítomnost při rentgenování, pokud těhotná nejste, používáte ochrannou stínící zástěru, není rizikem pro vývoj vajíček, ani pro oplodnění. Zaměstnavateli musíte oznámit až když je těhotenství potvrzeno.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)