Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 23.12.2021 08:04:04
Dobrý den. Pracuji v zubní ordinaci a nyní jsem v 6tt. Denně děláváme i 40 rvg snímků - někdy trochu méně. Při jejich pořizování jsem ve stejné místnosti s přístrojem i pacientem, asi 3 metry (možná 3,5) daleko bez ochranné vesty. Značka přístroje je Gendex, přesný typ nevím. Je to pro mě a miminko teď bezpečné? Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

přítomnost při pořizování RVG snímků není pro Vás, ani miminko nebezpečná.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)