Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 10.12.2021 08:37:09
Dobrý den, chci se zeptat zda je bezpečné pro mě a moji rodinu pokud nastoupím po rodičovské dovolené na oddělení nukleární medicíny (náplň práce: komunikace s pacientem před o po vyšetření, aplikace radiofarmak, asistence při výkonu). Můj věk 35let, děti 3 a 5 let. Pokud po práci přijdu domu, nezatížím tím rodinu? Není tam riziko pro takto malé děti? Nebo je lepší tuto práci vykonávat až když budou děti a já starší. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

osobní dávky na odděleních nukleární medicíny jsou monitorovány osobními dozimetry, které měří dávku "celotělovou", případně i dávku na prsty. Dle našeho registru pracovníci nepřesahují limity, nemusíte mít strach, že kontaminujete děti a práci z tohoto důvodu odkládat, až děti budou starší.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)