Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 07.12.2021 19:51:40
Dobrý den, vím, že podobný dotaz máte denně, ale nemohu zde nalézt pořádnou odpověď. Pracuji na rtg pracovišti, pouze s jedním stacionárním přístrojem nepřímé digitalizace. Právě jsem zjistila, že jsem těhotná asi 5tt. Už dříve jsem prodělala potrat a tudíž bych zprávu zaměstnavateli chtěla oznámit až bude těhotenství potvrzeno na 100%. Při snímkování jsem v ovladovně za odstíněnými dveřmi. Dozimetrické hodnoty mám za rok 0,6mSv. Mám se tedy chránit ještě zástěrou když půjdu do snímkovny, nebo je takto vše v pořádku? Určitě plánuji odejít na neschopnost, ale po předchozí zkušenosti bych raději chtěla počkat až opravdu do ukončení I.trimestru. Mám se při těchto dávkách obávat poškození plodu? Velice děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pokud pracujete na rtg pracovišti, Vaše roční dávka je cca 0,6mSv/rok - není důvod se obávat poškození zárodku/plodu. Chránění se zástěrou v případě, když jste přítomna snímkování ve snímkovně, doporučujeme.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)