Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 19.10.2021 07:56:22
Dobrý den. Jsem lékařka v 2. trimestru těhotenství. Ve 22. týdnu jsem byla přítomna jako stazistka na gynekologickém sále při značení sentinelovych uzlin v trisle. Přítomna jsem byla pouze chvíli při značení první uzliny, kdyz jsem si uvědomila, co se děje, sal jsem opustila. Stala jsem bohužel poměrně blízko zdroje, cca metr, odhadem uprostred vzdálenosti mezi pacientkou a zdrojem. Na SSL jsem se vrátila po ukončení znaceni uzlin.
Rada bych se zeptala, zda mohlo dojít k ohrožení či poškození dítěte. Dekuju
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ne, dávka v děloze, tedy na plod, byla nízká.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)