Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 17.04.2021 07:56:23
Dobrý den, pracuji jako ortodontický asistent a při svém zaměstnání provádím OPG a Kefalometrické snímky. Denně takových snímků pořídím cca 15, při samotném ozáření stojím za dveřmi rentgenové místnosti kam vkročím bezprostředně poté abych pomohla pacientům. Jsem aktuálně v 10tt a nejsem si úplně jistá, zda to pro mě a plod není škodlivé, pracovat v tomto prostředí. Děkuji za vaši odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Vaší povinností je o těhotenství informovat zaměstnavatele a ten, ve spolupráci s osobou zajišťující radiační ochranu, by měl rozhodnout, zda není překročen "limit pro plod" uvedený v § 64 odst. 3 atomového zákona č. 263/2016. Tak, jak popisujete situaci a pokud jste opravdu při snímkování za dveřmi, se domnívám, že limit bude dodržen.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)