Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 29.03.2021 20:48:23
Dobrý den,
pracuji na oddělení NM jako farmaceutický asistent. Zjistila jsem, že jsem těhotná teprve v 5tt. Jelikož moje předchozí těhotenství skončilo před nedávnem samovolným potratem, nechci zaměstnavatele trápit další pracovní neschopností/přeřazením na jinou pozici alespoň další 2 týdny. Myslíte, že při striktním dodržování radiační ochrany může plod bez újmy přežít radiační záření následujících pár týdnů?

Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

situaci prosím řešte se zaměstnavatelem, resp. s dohlížející osobou pracoviště. Bez bližších znalostí podmínek pracoviště nelze poskytovat stanoviska k riziku těhotenství.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)