Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 02.01.2021 21:14:46
Dobrý deň, pracujem ako zubná lekárka a som v 5.mesiaci tehotenstva. Za minulý mesiac sme spravili asi 150 OPG snímkov, pretože sme naberali nových pacientov a súčasťou bolo zhotovenie OPG. Ja ako lekár som sedela asi 2 metre za zdi , od ktorej bol pacient oddelený, a skoro pri každom snímkovaní som mala na sebe ochrannú vestu. Myslíte, že je dôvod sa obávať, že snímkovanie môže ohroziť plod dieťaťa? Ďakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

přítomnost při OPG snímkování (150), pokud jste byla 2 m za zdí a měla jste ochrannou vestu, nemůže ohrozit plod.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)