Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 09.10.2020 15:24:43
Dobry den, pracujem v zubnej ambulancii, pouzivame intraoralne rtg snimky, pri rentgenovani sa schovavame priblizne 2m od pacienta za stenu do druhej miestnosti, ktora ale nieje od rtg miestnosti oddelena dverami, ale iba vyrezom v stene. Priamo na nas neziari, ale chcem sa opytat ci je dostatocna tato ochrana plodu.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

jak popisujete intraorální snímkování, domnívám se, že ochrana zárodku, resp. plodu je dostatečná. Nicméně jistotu budete mít, pokud si vyžádáte výsledky měření neužitečného záření, které se provádí před uvedením rtg do provozu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)