Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 13.01.2020 14:54:44
Dobrý deň, pracujem ako výskumný pracovník s otvoreným žiaričom, za kvartál som mala 2 experimenty, z ktorého hodnota ožiarenia je 0,2 mSV a až v 8. týždni som zistila, že som tehotná. K ožiareniu plodu prišlo na začiatku tehotenstva a aj asi v 7. týždni. Môže toto žiarenie 0,2 mSV ohroziť zdravý vývin dieťaťa? Už sa nebudem vystavovať v práci žiareniu.
Ďakujem pekne za odpoveď. Prajem pekný deň
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ozáření dávkou 0,2 mSv nemůže ohrozit vývoj miminka.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)