Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 22.09.2019 20:49:45
Dobrý den,
vstupuji do 10tt těhotenství. Pracuji jako vet. lékař. Bohužel jsem vstoupila do místnosti, kde jsem čelně stála vůči přenosnému rtg a to cca vzdálenosti 2m od roentgenky. Rtg byl ve výšce mých ramen na stojanu. Proběhl bohužel 1 snímek. Kolegyně neoznámila, že roentgenuje. Má toto ozáření vliv na plod? Ať už nyní nebo vliv pozdější? Předem děkuji za odpověď. Již se bojim, jsem po několika samovolných potratech (i ve 4mesici) a přiznám se, ze i představa mentálně postiženého dítěte mi není příjemná.
Hezký den.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

přítomnost při rentgenování plod neohrozila, nemusíte mít obavy.
Nicméně, zbytečnému ozáření se snažte nyní vyvarovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)