Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 26.11.2018 13:47:00
Dobrý den, pracuji jako sestra ve stomatologické ordinaci. Denně provádím kolem 30 OPG snímku( přístroj GENDEX) a stejné množství intraorálních snímku (Gendex expertDC) Jsem v 11.týdnu těhotenství a chtěla bych se zeptat zda nemuže dojít k nějakému poškození plodu. Při zhotovování OPG stojím cca metr od přístroje za zdí. Musí být zed nejak speciálně ošetřna nějakým nátěrem nebo stačí pouze jako obyčejn? clona? U intraorálních snímku jsem mimo místnost ve které se snímkuje ve vzdálenosti cca 2mm. Vše bez zástěry (tu má pouze snímkovaný pacient). Zajímalo by mě také jestli je možné, že se dávka záření které sem vystavena denne nějak ,,sčítá? ? Předem děkuji za odpověd
(Vložil(a): H.M)
Dobrý den,

osobně si myslím, že ochrana je zajištěna dostatečně. Ale ujistěte se u Vašeho zaměstnavatele, zda, dávky, které se sčítají, nepřesáhnou od oznámení těhotenství do nástupu na mateřskou dovolenou 1mSv.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)