Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 21.08.2017 13:51:55
Dobry den, znamena to ze je mozne ze uz jsem tu davku mohla dosahnout pri probehlych osteosyntezach? Nebo se rozbor ma tykat me budouci pritomnosti na sale s rtg? Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,
Váš zaměstnavatel, resp. držitel povolení k vykonávání činností v rámci expoziční situace Vám má zajistit aby od Vašeho nahlášení těhotenství po zbytek Vašeho těhotenství jste nepřekročila 1mSv a to v součtu ze zevního a vnitřního ozáření, tak jak stanoví atomová legislativa. V každém případě platí, že konkrétní situaci musí vyhodnotit osoba vykonávající soustavný dohled nad dodržováním požadavků radiační ochrany jako dohlížející osoba, která má veškeré potřebné informace o daném konkrétním zdroji ionizujícího záření (C rameno) a jeho používání v souvislosti s Vaší přítomností při výkonech, a tudíž Vám může podat požadované informace.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)