Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 19.08.2017 10:07:03
Dobry den, pracuji ako anesteziolog, momentalne jsem cca v 5tydnu tehotenstvi. Byla jsem 2x na sale u osteosynntezy femuru, cca 1,5hodinovy vykon, snimkovalo se Cramenem. V prubehu obou vykonu se spolecne udelalo odhadem 50snimku. Mela jsem ochrannou vestu, pres bricho 2vrstvy a od C ramena jsem vetsinu casu stala cca 2m. Zajimalo by mne jestli je v mem pripade riziko postizeni plodu (vzhledem k mnozstvi snimku ktere se v prubehu operace udelaji) a jestli se uz radsi dale op.salum s rtg vyhybat. Dekuji za odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, jako efektivní dávka, která by neměla být pro zárodek/plod při práci na pracovišti, kde se používají zdroje ionizujícího záření překročena, je 1mSv. Nemyslím si, že při použití ochranné vesty a přítomností, kterou popisujete by mohlo dojít k jejím překročení. Nicméně doporučuji přesnější rozbor odhadu dávky konzultovat s dohlížející osobou a radiologickým fyzikem.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)