Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 17.08.2017 10:53:07
Dobrý den, pracuji jako obsluha kostního denzitometru Hologic.Jelikož je místnost, ve které se přístroj nachází menší a není dodržena vzdálenost min 2M od ramena,ale jen 160cm, byla mi pořízena mobilní stínící Pb zástěna s Pb okénkém s výškou 180cm a šířkou 80 cm. Nyní jsem těhotná cca 7týden a chtěla bych se zeptat jestli hrozí nějaké poškození plodu,když provádím vyšetření a jsem za zástěnou,popřípadě jestli můžu dál vykonávat svou práci. Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, Váš zaměstnavatel, resp. držitel povolení, nyní registrant používající/provozující kostní denzitometr Vám má zajistit aby od Vašeho nahlášení těhotenství po zbytek Vašeho těhotenství jste nepřekročila 1mSv a to v součtu ze zevního a vnitřního ozáření, tak jak stanoví atomová legislativa. V každém případě platí, že konkrétní situaci musí vyhodnotit osoba zajišťující radiační ochranu u registranta.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)