Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 05.12.2016 20:09:08
Dobrý večer,
prosím Vás, chtěla bych se zeptat, jestli je rizikové pracovat těhotná v laboratoři, kde se jednou denně pipetuje I125, který má aktivitu max do 700 kBq. Celkový součet všech lahviček s I125 má v laboratoři kolem 5 MBq. Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

předpokládám, že Vaše ozáření je na pracovišti monitorováno a dávka, kterou ročně obdržíte je známa. Obecně platí, že po oznámení těhotenství je zaměstnavatel, který je držitelem povolení dle AZ, povinen zajistit pro zárodek/plod stejný stupeň ochrany jako pro obyvatele (limitní je hodnota 1 mSv). Tato hodnota zaručuje, že zárodek/plod je přiměřeně ochráněn.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)