Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a plodnost 26.10.2016 16:07:44
Dobrý den, můj manžel je ortoped a běžně tedy operuje několikrát týdně pod C-ramenem. Snažíme se o dítě, mám za sebou zamlklé těhotenství. Je možné, že má záření během operací vliv na kvalitu spermatu i přes použití olověné vesty? Má cenu, aby v rámci sekundární prevence užíval zvýšené dávky antioxidantů - např. vitamin C a E? Děkuji za odpověď. Alena
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

záření, kterému je Váš manžel vystaven při skiaskopii během operací, nemůže mít vliv na kvalitu spermatu.
Dostatečnou prevencí ozáření je používání ochranné stínící vesty.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)