Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 09.06.2016 13:58:40
Dobrý den, jako rodič jsem přidržovala dceru na rentgenu plic. Vzdálena jsem od ní byla minimálně, se zástěrou. Jsem v 6tt. Zástěra mi byla volnější, ale nespadla. Mám se obávat ozáření?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, při přidržování dcery jste byla ozářena zcela zanedbatelnou dávkou, zvláště pokud jste měla ochrannou zástěru. K ozáření, které by mělo nějaké zdravotní následky pro vás nebo pro miminko, v žádném případě nedošlo.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)