Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 15.03.2016 20:40:34
Dobrý den, druhým rokem jsem pracovníkem kategorie A jako NDT kontrolor. Rentgenujeme s Ir192 a Se75. Výsledky z osobní dozimetrie mám měsíčně menší nebo rovné 0,5 microSv ojediněle max 0,7 microSv. Druhým rokem se s přítelkyní snažíme marně o dítě.Jsme v péči CAR. Už jsem byl 2x na spermiogramu hodnoty mám mírně podprůměrné až na morfologii spermii. Tu mám 2% z 12mil./ml . Norma říká 4% a více.

Může mít v mém případě ionizující záření vliv na kvalitu spermii?Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Tomáš)
Dobrý den, Vaše osobní dávky jsou velmi nízké, takové hodnoty nemohou ovlivnit spermie.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)