Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 22.01.2016 09:00:15
Dobrý den, pracuji na screeningovém mamologickém pracovišti a nyní jsem v 5. týdnu. Samozřejmě při snímkování jsem cca 1,5 m od přístroje za vzdálenou clonou. Může to mít špatný vliv na plod? Děkuji předem za odpoveď.
(Vložil(a): Karla Mráčková)
Dobrý den,

pracovat na mamologickém pracovišti můžete i v těhotenství, pokud je dodržen § 23 odst. 2 vyhlášky č. 307/2002 sb., ve znění pozdějších předpisů, tedy je nepravděpodobné, že plod po zbývající dobu těhotenství překročí dávku 1 mSv. Dle mého názoru je toto na "vašem" pracovišti splněno a zdraví plodu není v takovém případě ionizujícím zářením ohroženo.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)