Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 01.11.2015 12:45:04
Dobrý den, v 10. Tydnu jsem byla přítomna operačnímu výkonu na katetrizačním sále, jako přihlížející v olověné vestě, ale snažila jsem se v místnosti při zakroku zdržovat co nejméně, nejčastěji v jine mistnosti, ale s otevřenými dveřmi. Přímo na sále jsem byla max. 5 minut. Chci se zeptat jake je riziko pro plod. Dekuji mockrat za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

došlo jen k ozáření rozptýleným zářením, navíc i toto minimální záření bylo odstíněno olověnou vestou.
Ozáření z 5 minutové přítomnosti na katetrizačním sále není pro plod rizikové.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)