Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Prostorové nároky na IO RTG 11.05.2013 15:11:35
Dobrý den, pořizuji io rtg do zubní ordinace, kde rtg předtím nebýval. Ve formuláři ,,Důkaz optimalizace ro" se uvádí, že stálá pracovní místa musí být vzdálená 2m od rentgenky a oddělena přepážkou, která odpovídá min. 15 cm cihly. Situace na pracovišti je taková, že přepážka, která odděluje vedlejší ordinaci je ze dřeva a je vzdálena cca 120cm od rentgenky. Vzhledem k tomu, že bych chtěl dřevěnou přpážku vyměnit min. za sádrokarton, chtěl bych se zeptat, které odstínění by v tomto případě vyhovovalo a jak mám postupovat při žádosti o povolení io rtg na pracovišti. Děkuji
(Vložil(a): M.Pražan)
Dobrý den, velice se omlouvám za nesprávnou odpověď týkající se vyhlášky MZ, která stanovuje požadavky na velikost ordinace. V roce 2012 vyšla nová vyhláška č. 92/2012 Sb., která stanovuje pouze velikost plochy ordinace, vdálenost rtg již není stanovena. V každém případě můžete namísto cihlové zdi použít specielní sádrokartonové desky (např. Knauf Safeboard), které jsou určeny pro stínění rtg.
(Za SÚJB: úsek jaderné bezpečnosti)