Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG přístroje veterina 05.11.2012 20:17:45
Dobrý den,
můj dotaz se váže k cca. 5 let staré záležitosti, kdy jsme s naším psem, který měl bolesti zadní nohy, navštívili ambulanci krajské veterinární správy v Liberci. Ošetřující lekář nutně požadoval snímky na RTG problémové partie psa. Byli jsme "pověřeněni" lékařem, že budeme rtg. nohu přidržovat, aby měl dobré snímky. Zcela neprofesionální přístup. Ochranná vesta mi po prvním z pěti snímku spadla, přístroj na mě působil stejným modelem jako před 20 lety v nemocnicích. Můj dotaz, který žádám odpovědět. Jsou takto " vyřazené" RTG přístroje pro potřeby veteriny kontrolovány na množství záření, jak velkému záření jsem byl vystaven po dobu 5 snímků, zda největší množství záření šlo na provedení snímkování nohy místo do strany, kde jsme stáli? Děkuji za odpověď
Krátký

(Vložil(a): Petr Krátký)
SÚJB kontroluje všechna pracoviště, která musí mít povolení k nakládaní se zdroji záření (používání). To se tedy vztahuje i na veterinární pracoviště. I "vyřazené" rtg, které se dále používají, musí splňovat podmínky vyhlášky o radiační ochraně. Co se týká účinků na přidržující osobu, jsou opravdu zanedbatelné.
(Za SÚJB: sujb)