Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Otázky ke zdrojům ionizujícího záření 16.09.2022 13:09:50
Dobrý den,
měla bych na Vás dotaz týkající se mé práce. V rámci experimentu mám pracovat s gamma-(32P)ATP, kdy na jeden experiment využiji dávku odpovídající zhruba 2,2Mbq a praciji s tím s pauzami celý den. Vzorky se snažíme co nejvíce krýt plexisklovými zábranami, pracovat budu s pláštěm, štítem a v ochranných nitrilových rukavicích, nicméně ty toho moc nezachytí a tudíž by ruce dostávali největší dávku. Je tato ochrana dostatečná? Mám tyto experimenty dělat častěji po delší dobu.... Jsem v reprodukčním věku, zatím bez dětí a v dohledné době bych chtěla založit rodinu a chci mít jistotu že ji těmito experimenty neohrozím.
Mocrkát děkuji za odpověď a přeji krásný den.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dotaz týkající se dostatečného zajištění radiační ochrany Vaší osoby při experimentu s gamma (32P) ATP je nutné směřovat na dohlížející osobu, která je na Vašem pracovišti ustanovena.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)