Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

PBRT prostaty jodovými zrny (I125) a vliv na okolí 24.10.2021 18:05:36
Dobrý den, prosím, mám dotaz. Chtěla bych podrobnější informace. Manžel byl na PBRT prostaty jodovými zrny I-125, celková aktivita 26,8 mCi, prostorový dávkový ekvivalent v den implantace v oblasti břicha 60 µSV/hod. Jak dlouho a v jakém nebezpečí je jeho okolí. Máme malé vnučky 3 a 1 rok. Domácí kočky. V jaké vzdálenosti je pobyt osob a zvířat bezpečný a jakou dobu opatření dodržovat. Děkuji mockrát za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

prosím, o podrobnější informace požádejte pracoviště, které zrna aplikovalo. Obecně platí, že pacient je propuštěn, pokud je jeho dávka na úrovni 1 mSv s tím, že má dodržovat pokyny zdravotníků, což je např. právě omezit kontakt s malými dětmi.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)