Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

PET-CT vyšetření srdce 10.03.2020 20:05:31
Dobrý den, prosím o vyjádření jak funguje PET CT, kde vzniká největší podíl ozáření a v jaké je cca výši při jednom cca 20 minutovém vyšetření, v podílu na samotné CT a radiofarmakum. Jaká je škodlivost takového vyšetření v porovnání třeba s rentgenem, lékař pouze řekl, že je to velmi silná radiační zátěž, co si pod tím představit, může to mít dopad například na rozvoj rakoviny? Dále za jakou dobu lze mohu být v těsném kontaktu a dětmi, těhotnou ženou atd... A za jakou dobu to ze mě úplně ,,vyprchá,, na neměřitelnou úroveň jako ,,když jsem přišel,,. Dále prosím o vyjádření zdali toto záření že me pohlcují předměty na mě tzn. Oblečení atd.. a případně za jak dlouho to z těchto zdrojů plně ztratí, vyprání asi nepomůže... Existuje něco co by například pomohlo na urychlení této radiace z člověka ? Má nějaký vliv v podání jodové kontrastní látky na rychlejší rozpad záření ? Děkuji za odpověď na možná amatérsky položené dotazy.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka z tohoto vyšetření je opravdu větší, než při při samostatném rentgenu. Toto vyšetření se však využívá v onkologické diagnostice, k potvrzení nebo vyloučení nádoru nebo jeho metastáz, kdy hrozí mnohem vyšší riziko ohrožení zdraví. Pokud jdete na toto vyšetření, pracoviště vás musí poučit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)