Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky ke zdrojům ionizujícího záření 14.02.2020 18:11:16
Dobry vecer, rada bych se jeste zeptala, a omlpuvam se zs dalsi dotaz ke stejnrmu.problemu, zda dve ct vysetreni po sobe, behem hodiny, jedno bez a jedno s kontrastni latkou jsou vice nebezpecna nez dve takovato vysetreni s odstupem napr. mesice. Je vestsi riziko pokskozeni bunek, pokud ke odstup vetsi, kdy bunky mely cas se zregenerovat, nebo je to jen o vysi davky ozareni? Jeste jednoj mnohokrat dekuji za odpoved s preji hezky vecer.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

už v předchozí odpovědi jsme brali na zřetel opakované vyšetření v krátké době po sobě. Celková dávka byla nízká.
U takto nízkých dávek není pro biologický účinek důležité, jak velký je interval mezi vyšetřeními.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)